Trwa ładowanie... Please wait...
Słowo Proboszcza PDF Drukuj Email

Słowo Proboszcza o. Jerzego Ditricha OMI
  Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Czas, który ma pomóc nam się zatrzymać i zastanowić: czym żyję i dokąd zmierzam. Człowiek wciąż szuka jakiejś recepty na swoje problemy, na to, by odnaleźć drogę do Boga. Bóg uparcie, co roku, mówi nam to samo: modlitwa, post, jałmużna. Modlitwa to wyraz miłości do Boga; post to wyraz miłości do siebie samego; jałmużna to wyraz miłości do bliźniego. Niech te trzy praktyki wielkopostne staną się programem na tegoroczny post.

Oprócz tych praktyk, Kościół oferuje nam również wiele ćwiczeń wielkopostnych: nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogę Krzyżową. W tym roku cykl kazań wielkopostnych na nabożeństwie Gorzkich Żali wygłosi o. Jarosław Konieczny OMI.

W okresie wielkopostnym szczególnym czasem refleksji nad swoim życiem są rekolekcje parafialne, które będziemy przeżywać od 18 do 21 marca. Tegorocznym rekolekcjonistą będzie o. Grzegorz Rurański, oblat Maryi Niepokalanej z Wyższego Seminarium Duchownego w Obrze.

Wyjątkowym wydarzeniem w życiu naszej wspólnoty parafialnej będzie wizyta kanoniczna ks. abp. Józefa Kupnego w dniu 26 lutego br. Natomiast wspólnotę domu zakonnego będzie wizytować 4 marca Ojciec Prowincjał Paweł Zając OMI. To uprzywilejowany czas dla wspólnoty parafialnej i zakonnej. Proszę Was o modlitwę w intencji tych wydarzeń.

Wykorzystajmy ten święty czas Wielkiego Postu poprzez podjęcie modlitwy, postu, jałmużny. Tak zaplanujmy swoje obowiązki, aby znaleźć czas na czynny udział w nabożeństwach wielkopostnych oraz rekolekcjach parafialnych.

Proboszcz
o. Jerzy Ditrich OMI


 

Parafia NMP Królowej Pokoju
ul. Ojców Oblatów 1
54-239 WROCŁAW
Biuro Parafialne:
tel. 71 793 67 71 w. 46
fax. 71 793 67 71 w. 30
@2011 Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, ul. Ojców Oblatów 1, 54-239 Wrocław